Hledejte nemovitosti

Aktuality

1805 2012

Jak se dobrat tržní ceny bytu

Oceňování a určení tržní hodnoty nemovitosti je jedna z nejdůležitějších dovedností investora. Bez ní nemůžeme vědět, zda jsme koupili výhodně či nikoliv. Sleva deset procent ještě v české realitní džungli, kde je většina nabídek nadsazená nad reálnou cenu, nemusí znamenat žádnou výhru.

ZpětÚvodní strana » Aktuality

Aktuality

Případné zavedení jednotné sazby daně z přidané hodnoty (DPH) může zdražit nové byty. Velké developerské firmy nevylučují, že by novou sazbu promítly do koncových cen pro zákazníky. Vyplývá to ze zjištění ČTK mezi hlavními pražskými developery. Na byty s plochou do 120 metrů čtverečních a rodinné domy do 350 metrů čtverečních se nyní vztahuje snížená sazba DPH ve výši deseti procent.

Program Zelená úsporám se navzdory počátečním problémům postupně rozjíždí. Do konce května se na ministerstvu životního prostředí sešlo přes 22 tisíc žádostí o podporu státu na zateplení více než za 6,4 miliardy korun. To přesahuje třetinu z osmnácti miliard korun, které má ministerstvo životního prostředí na program k dispozici. K lidem však zatím dorazil jen zlomek této sumy, napsal deník E15.

Informace přicházející z tuzemského realitního trhu hovoří o pokračujícím poklesu cen bytů. Podle serveru realitycechy.cz je aktuální průměrná cena bytu v Česku 1,7 milionu korun. To je asi o 14 procent méně než v lednu.

10.05.2010 11:38

Tržní nájemné pokleslo

Průměrné tržní nájemné pokleslo v meziročním srovnání ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku o čtyři procenta ze 104 Kč/m2 na 100 Kč/m2. Což například u bytu o velikosti 68 m2 v běžné poloze je pokles zhruba o 270 korun z 7072 na 6800 korun.

O koupi bytu v současné době rozhoduje hlavně cena. Developeři většinou upustili od lákadel ve formě bonusů a zájemce o nové bydlení se snaží přitáhnout výhodnou cenovou nabídkou. Snaha o co nejnižší náklady se ale často promítá do kvality vybavení společných prostor a vnější části domu, napsal deník E15.

Realitní kanceláře klientům poskytují ty nejlepší služby a ten nejlepší servis.  Proto Vám nabízí výhradní zastoupení, které Vám garantuje, že realizace prodeje proběhne přesně podle Vašich plánů a představ

Pokud se potřebujete rychle zbavit exekuce nebo nepříjemných dluhů a proto prodáváte svoji nemovitost, realitní kanceláře nabízí možnost rychlého odkupu za hotové peníze.Vykupují se byty, domy, pozemky, chaty a chalupy za tržní ceny. Během několika málo dní zrealizují kompletní prodej včetně přednostního převodu peněz na váš účet.

Jak zvolit nejvhodnější způsob financování nemovitosti

Rozhodli jste se investovat do nemovitosti a pořídit si nové bydlení? Nemáte dostatek finančních prostředků a nevíte, jaký způsob financování by byl pro Vás nejvýhodnější? V tomto článku najdete rady jak na to.

Lidé, kteří někdy chtěli prodat nemovitost s tím možná již mají zkušenost. Právě když zvažují prodej svého domu nebo bytu, narazí ve schránce na leták s textem: "Solventní manželé hledají ke koupi byt nebo menší RD v Boskovicích. Platba v hotovosti!", za textem ještě telefonní číslo. Měli by lidé přemýšlející o prodeji nemovitosti využít spíše služeb realitní kanceláře, nebo se pouštět do prodeje na vlastní pěst, třeba se solventními manželi z takového letáku? Zeptali jsme se majitele boskovické realitní kanceláře Ing. Jana Tajovského.

Pražský trh kancelářských prostor je ve srovnání se západoevropskými trhy stále poměrně malý. V celkovém přepočtu na jednoho obyvatele se česká metropole pohybuje na úrovni asi 2,15 m2, zatímco například Mnichov dosahuje více jak šestinásobných hodnot a Haag téměř čtyřnásobku. To také dává do budoucna, až opět vzroste poptávka, prostor pro další růst. Od počátku 90. let, kdy se datují počátky realitního trhu, se nabídka kancelářských prostor rozrostla z původních 68 tisíc metrů čtverečních na současných 2,7 milionu m2.

© 2020, Diamond City – všechna práva vyhrazena | RB reality | ABC kočárky

Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek | Výměna odkazů

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | Vytvořeno na systému RealBrána | XHTML 1.0 | CSS 3