Hledejte nemovitosti

Aktuality

1805 2012

Jak se dobrat tržní ceny bytu

Oceňování a určení tržní hodnoty nemovitosti je jedna z nejdůležitějších dovedností investora. Bez ní nemůžeme vědět, zda jsme koupili výhodně či nikoliv. Sleva deset procent ještě v české realitní džungli, kde je většina nabídek nadsazená nad reálnou cenu, nemusí znamenat žádnou výhru.

ZpětÚvodní strana » Aktuality » Fond bydlení možná bude dostávat dotace jen za uzavřené smlouvy
09.11.2009 12:39

Fond bydlení možná bude dostávat dotace jen za uzavřené smlouvy

Fond bydlení nemá ze zákona zajištěné peníze pro své fungování. Příjmem SFRB se staly příležitostné převody peněz z bývalého Fondu národního majetku v celkovém objemu 33 miliard korun. Poslední z těchto převodů se uskutečnil v roce 2005. Nyní podle předkladatelů zůstanou fondu jen pohledávky v objemu asi sedmi miliard a rezerva osm miliard korun.
   
Prozatím má fond podle spoluautorky poslanecké novely Zdeňky Horníkové (ODS) závazky ve výši 1,45 miliardy korun kryté, příští rok ale peníze na některé náklady podle vládou a sněmovnou schvalovaných programů mít nebude; využít by mohl pouze rezervu. Proto je nutné v dalších letech zajistit příjem fondu, aby mohl pokračovat například program Panel pro zateplení domů a mohla být znovu naplněna rezerva fondu.
   
Horníkovou podpořil exministr pro místní rozvoj Jiří Čunek (KDU-ČSL), podle něhož je senátní zúžení pouze marginální zpřesnění vzhledem k vládní i parlamentní kontrole fondu. Senátoři Jiří Pospíšil (ODS) a Vladimír Dryml (ČSSD) se ale obávali, že sněmovní verze by umožnila bezbřehé dotování fondu z rozpočtu. Čunek i Horníková to ale odmítli. Podle Horníkové vůči sněmovní úpravě nemá výhrady vláda. Podle Soni Paukrtové (TOP 09 a Starostové) ale podle stanoviska vlády její výhrady vůči nároku fondu na příjem z rozpočtu trvají.
   
Změna zákona nebude mít podle předkladatelů dopad na letošní rozpočet, ale ani na rozpočet pro příští rok. Od roku 2011 se předpokládají dotace nejvýše do čtyř miliard korun. "Bude na vládě, kolik peněz od roku 2011 fondu dá," uvedla Horníková. 

Autor:
Zdroj:

© 2020, Diamond City – všechna práva vyhrazena | RB reality | ABC kočárky

Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek | Výměna odkazů

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | Vytvořeno na systému RealBrána | XHTML 1.0 | CSS 3