Hledejte nemovitosti

Aktuality

1805 2012

Jak se dobrat tržní ceny bytu

Oceňování a určení tržní hodnoty nemovitosti je jedna z nejdůležitějších dovedností investora. Bez ní nemůžeme vědět, zda jsme koupili výhodně či nikoliv. Sleva deset procent ještě v české realitní džungli, kde je většina nabídek nadsazená nad reálnou cenu, nemusí znamenat žádnou výhru.

ZpětÚvodní strana » Aktuality » Jaká jsou specifika při financování dřevostavby
09.05.2012 11:00

Jaká jsou specifika při financování dřevostavby

Klasická hypotéka, která se využívá u běžných staveb, často u  dřevostaveb není možná. K jejímu poskytnutí totiž banky vyžadují zápis rozestavěné nemovitosti do katastru nemovitostí. Základy ani základovou desku přitom banky neuznají jako rozestavěnou nemovitost. A vybudování hrubé stavby z dřevotřískových desek je díky technologickému postupu záležitostí rychlejší než zápis do katastru nemovitostí.

Financování dřevostaveb se proto řeší zpravidla tzv. předhypotečním úvěrem. Většina velkých bank má stanoven seznam dodavatelů dřevostaveb, při jejichž využití je získání předhypotečního úvěru zvýhodněno jednodušší administrativou a také možností ručit přímo dřevostavbou.

„Předhypoteční úvěry banky poskytují zpravidla na dobu maximálně jednoho roku. Jejich princip spočívá v tom, že banka poskytne úvěr pod podmínkou, že do roka bude předmětná nemovitost převedena do majetku žadatele o úvěr. Předhypoteční úvěr se pak změní v klasickou hypotéku,“ říká Jan Lener ze společnosti Broker Consulting. Při výběru banky, u níž budete řešit financování dřevostavby, je třeba se zajímat také o to, do jaké míry jsou dány předem podmínky budoucí hypotéky.

U některých bank dochází v podstatě k podpisu jedné smlouvy, která zahrnuje předhypotéku i  hypotéku, jinde však podmínky budoucí hypotéky nejsou při podpisu předhypoteční smlouvy stanoveny a během roku se mohou sazby zásadním způsobem změnit. Obecně platí, že u všech bank se sazby předhypotečních úvěrů pohybují přibližně o jedno procento výše, než je tomu u klasických hypoték.

Zdroj: Novinky.cz

© 2020, Diamond City – všechna práva vyhrazena | RB reality | ABC kočárky

Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek | Výměna odkazů

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | Vytvořeno na systému RealBrána | XHTML 1.0 | CSS 3