Hledejte nemovitosti

Aktuality

1805 2012

Jak se dobrat tržní ceny bytu

Oceňování a určení tržní hodnoty nemovitosti je jedna z nejdůležitějších dovedností investora. Bez ní nemůžeme vědět, zda jsme koupili výhodně či nikoliv. Sleva deset procent ještě v české realitní džungli, kde je většina nabídek nadsazená nad reálnou cenu, nemusí znamenat žádnou výhru.

ZpětÚvodní strana » Aktuality » Návštěvníci Stavotechu se zajímali o možnosti úspor energie
16.03.2010 20:48

Návštěvníci Stavotechu se zajímali o možnosti úspor energie

"Lidé se ptali a zajímali nejvíce o tepelná čerpadla, zateplení, ale i o fotovoltaiku, střechy, podlahy nebo stavební systémy. S letošní návštěvností jsme spokojeni a podle ohlasů jsou spokojeny i firmy, byť jim se efekt v podobě zakázek dostaví až později," poznamenal Nasadil.
   
Své zboží na veletrhu prezentovaly například společnosti, v jejichž nabídce figurují zdící materiály, střešní krytiny, okna, dveře, garážová vrata a izolační materiály. Velký počet vystavovatelů předváděl v Olomouci i kotle, topná tělesa či podlahové vytápění. Alternativní způsoby vytápění byly zastoupeny tepelnými čerpadly a solárními systémy.
   
Úsporami energií se zabýval také doprovodný program veletrhu, který byl věnován nízkoenergetickému stavění, problematice bezpečnosti výtahů a novým přístupům k technologii bazénů, balneo a wellness. Součástí veletrhu byla i výstava se zaměřením na památkovou péči a obnovu historických sídel Renova, která zahrnovala třeba expozici památkového ústavu.
   
"Celkem se veletrhu zúčastnilo téměř 200 vystavovatelů. Je znát, že mají potřebu se prezentovat, ale možná vlivem hospodářské krize šetří na nákladech. Někteří tak například měli menší stánky nebo oproti minulým letům méně okázalé expozice. Přes krizi neubývá návštěvníků, naopak. Lidé, než by nechali ležet peníze v bance, raději jimi zhodnotí svá obydlí," přiblížil Nasadil.
   
Tradiční veletrh Stavotech patří k největším stavebním výstavám na Moravě. Letos se koná již jeho 39. ročník. Kromě jarní mívá veletrh také podzimní část, která ale bývá navštěvována o něco méně.

Autor:
Zdroj:

© 2021, Diamond City – všechna práva vyhrazena | RB reality | ABC kočárky

Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek | Výměna odkazů

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | Vytvořeno na systému RealBrána | XHTML 1.0 | CSS 3